Domény

Nová akce na registraci .cz domén! Českou doménu .cz si můžete nově registrovat ještě výhodněji! Nepřehlédněte aktuální akční slevy pro domény na měsíc listopad 2019 a registrujte si novou doménu pro vaše www stránky!

Ceník domén

Ceny za registraci, transfer a obnovení platnosti domény, platné od 1.10.2019

Česká doména .cz = 199Kč/rok – > možnost slevy!

Evropská doména .eu = 200Kč/rok – > možnost slevy!

Slovenská doména .sk = 399Kč/rok – > možnost slevy!

Globální gTLD domény:
.com, .name = 299Kč/rok
.info, .org, .net = 339Kč/rok
.biz = 389Kč/rok

Nové gTLD domény:
aktuální ceny jsou na dotaz pro konkrétní gTLD, protože se u nich ceny často mění a mají obvykle často cenové akce na první registraci.

Pokud potřebujete pro váš web doménu na některé nové gTLD „Generic top level domain“ jsou vždy k dispozici na vaši poptávku. Cena za registraci je u těchto nových domén značně proměnlivá. Proto se vždy předem informujte o ceně pro konkrétní novou gtld. Při případné obnově je cena často jiná obvykle i vyšší a to v závislosti také na aktuálním měnovém kurzu a hlavně ceníku registrátora u kterého je konkrétní gTLD koncovka vedena.

Zajišťuji také převody domén (transfer domény) a správu DNS záznamů vaší domény podle vašich konkrétních požadavků pro nastavení záznamů v DNS.

Možnost aktivace bezpečnostní technologie DNSSEC pro cz domény registrované a spravované hostingem webprostor.eu. Nově registrované .cz domény mají automaticky technologii dnssec v DNS už aktivované!

Poplatek za obnovu a prodloužení platnosti domény vedené a registrované pod námi je stejný jako cena za novou registraci podle aktuálně platného ceníku k datum expirace vaší domény!

Objednejte si novou doménu a hosting a získáte doménu za lepší cenu! (pravidelné akce na nové registrace domén)

Tady naleznete přehled nabízených hostingových tarifů a také často používané a plně kompatibilní internetové aplikace, ale pokud jste začátečník a některým z uváděných informací zcela nerozumíte tak mě bez obav kontaktujte a zeptejte se! Pomohu vám i s výběrem vhodného názvu domény pokud jich máte více a potřebujete se rozhodnout. Samozřejmě vám rád pomohu i s výběrem vašeho prvního hostingového tarifu pro vaše internetové web stránky.

Můžete se podívat také do stručného průvodce s tipy pro volbu vhodného tarifu hostingu a jak si zvolit název domény!

Ke každému hostingovému tarifu je možná registrace nového doménového názvu nebo i jen pouhé nasměrování vaší existující domény úpravou záznamů v DNS a to také přímo u vašeho aktuálního registrátora domény a tedy bez nutnosti přenesení domény a převodu vaší aktivní domény 2.řádu pod moji správu. Případně i nižších řádů tj. 3.řádu www.vašedoména.xy pokud potřebujete jen část služby a například e-mail máte na jiném vašem serveru. V případě kdy nemáte možnost u vašeho nynějšího doménového registrátora DNS záznamy upravit a nastavit na servery hostingu, klientům dávám možnost základního nastavení parametrů DNS záznamu po změně name serverů u domény.

Pokud si budete chtít zaregistrovat doménu sami a nejste si úplně ve všem jisti, se základním nastavením DNS záznamů vám rád pomohu!

*FAQ – tipy a nápověda
Co to je doména druhého řádu?
To znamená např. NázevVašíFirmy.X kde „koncovka“ X je např.: .cz, .eu, .info, .com, .org, .net, .name a mnoho dalších kdy dnes už jich je k dispozici několik set i pro specifické obory. Doména 3.řádu je např. www.název-vašich-stránek.cz a právě „www“ je zde už doména nižšího tedy 3.řádu.

Lze použít pomlčku v obecném pojmenování stránek pokud není dostupná varianta domény bez pomlčky?
Pomlčka v názvu lze v tomto případě použít, ale vhodné je se bez pomlčky obejít a to i pokud máte zaregistrované obě dvě varianty stejného názvu domény pro vaše stránky tak obvykle se varianta s pomlčkou v názvu použije jen pro směrování na variantu domény bez pomlčky nebo samozřejmě lze ji použít i na nějaký produktový web přidružený k vašim hlavním stránkám takže zcela jistě nemusí ležet ladem.

Lze zaregistrovat i název domény s háčky a čárkami nad písmeny?
Diakritika v názvu domén zatím u nás nebyla shledána jako přínos a tak je všeobecně volen globální model tedy název domény bez diakritiky. Na některých doménách např .eu, ale lze používat i domácí sady znaků podle států v EU a to v plném rozsahu a jedná se pak o tzv. IDN domény. Na českém internetu se tyto varianty vyskytují v malé míře.

ZjdmOTU